درجه بندی زخم بستر

درجه بندی زخم بستر

پیش‌گیری از زخم بستر اگر مراقب کسی باشید که به یک تخت‌خواب یا صندلی تکیه دارد , مهم است که از خطر زخم فشار آگاه باشید . برای جلوگیری از آسیب پوستی , شما نیاز به کاهش فشار , کاهش زمان اعمال فشار و بهبود کیفیت پوست دارید . برنامه‌ای تهیه کنید که فرد در مراقبت شما و دیگر مراقبان می‌توانند از آن پیروی کنند. این برنامه شامل تغییرات موقعیت , وسایل حمایتی , مراقبت روزانه پوست , رژیم غذایی مغذی و تغییرات سبک زندگی خواهد بود .

ارزیابی روتین پرستاری برای افراد در معرض خطر بالای زخم بستر ضروری است . تغییر موقعیت برای جلوگیری از زخم فشاری افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند , توصیه می‌شود که در هر دقیقه , موقعیت خود را در صندلی خود جابجا کنند . به کسانی که بیشتر وقت خود را در رختخواب صرف می‌کنند توصیه می‌شود که هر دو ساعت یک‌بار , حتی در طول شب , موقعیت خود را تغییر دهند و از دروغ گفتن به طور مستقیم پرهیز کنند .

بالش ممکن است به عنوان بافر نرم بین پوست و تخت یا صندلی استفاده شود . مراقبت روزانه پوست برای جلوگیری از ایجاد زخم فشار برای جلوگیری از آسیب‌های فشار شامل : بررسی پوست حداقل روزانه برای قرمزی و علائم خارش . پوست را در سطح رطوبت مناسب نگه دارید , زیرا اگر پوست خیلی خشک و یا مرطوب باشد , آسیب بیشتری رخ می‌دهد . از محصولاتی برای نرم کردن پوست و جلوگیری از خشکی استفاده کنید . هرگز مناطق استخوانی را ماساژ ندهید زیرا پوست خیلی ظریف است . رژیم غذایی و سبک زندگی برای اجتناب از استراتژی‌های زخم فشاری شامل : اطمینان حاصل کنید که فرد رژیم غذایی سالم و مغذی می‌خورد . از استفاده از روش‌های بهداشتی خوب آگاه باشید . سطوح فعالیت را حفظ کنید .

دقت کنید که فرد سیگاری بکشد . برای بررسی علایم هشدار اولیه از قبیل : قرمز , بنفش یا آبی و یا متورم , خصوصا ً بر روی نشانه‌های نواحی استخوانی از قبیل گرم شدن پوست , ورم , ترک , پینه و چین و چروک , علائم هشدار اولیه نیاز است .

با توجه به شدت زخم فشاری , درمان‌های مختلفی برای درمان زخم فشاری وجود دارد . این موارد عبارتند از : وضعیت منظم , تشک‌ها و تخت‌های مخصوص را تغییر می‌دهد که پوشش‌های فشار را کاهش می‌دهند تا از تمیز کردن منظم زخم جلوگیری کنند .

تریتا

/ 0 نظر / 83 بازدید